„Розите“ побеждават „Евроколеж“ у дома

Пълно превъзходство за ФК „Розова долина“ в 30-ти кръг на футболното първенство в Югоизточна В група, който победи с 3:1 гостуващия тим на „Евроколеж“ Пловдив. Двубоят на ст. „Севтополис“ изгледа малобройна публика, вероятно заради лошото време, прогонило феновете далеч от зеления терен. Резултатът за „розите“ откри в 35-та минута Диан Димов. Така завърши първото полувреме, по време на което бе показан и червен картон за футболист на „Евроколеж“, заради нарушение срещу Николай Стоичков.

Последва силно второ полувреме за домакините, които имаха и числен превес на терена, от което се възползваха по най-добрия начин. Още в 50-та минута Кристиан Петров добави втори гол в сметката на „Розова долина“, а автор на третото положение стана Станислав Биртанов към самия финал на срещата /90-та мин./ Почетният гол за гостите дойде в самия край на полувремето, а редица неточности не позволиха на казанлъчани да направят разликата още по-изразителна. Гредата нацелиха Емил Рачев и Николай Стоичков.

Очаквайте коментари от ст. „Севтополис“.