„Розите“ губят от „шейховете“ в гостуване, утре са домакини

„Розова долина“ загуби при гостуването си в Бургас на „Нефтохимик” с 3:1 в мач от 29-и кръг на първенството на Трета лига-Югоизточна група.

Домакините пък постигнаха своята 24-а победа в сезона и продължават да са едноличен лидер в класирането. Мачът започна с минута мълчание в памет на легендата на „Ботев“ Пловдив Динко Дерменджиев, който почина на 77-годишна възраст.„Зелените” са на върха в таблицата със 75 точки, а до края на първенството остават пет кръга. „Розова долина“ с 36 точки остават десети в подреждането на Югоизток преди следващия кръг. Единственото попадение в срещата срещу бургазлии реализира Ахмед Фаиков, който изравни за 1:1 две минути преди финала на първото полувреме. Шейховете поведоха с още два гола в следващите 45 минути за пореден успех в групата.

В 30-и междинен кръг от първенството „Розова долина“ приема ОФК „Левски“ Карлово. Мачът е на 8 май, сряда, от 18.00 часа в Казанлък.

Снимки: Фейсбук – ПФК Нефтохимик Бургас 1962-официална страница