„Розите“ и „Атлетик“ си поделиха по точка

След силно второ полувреме футболният отбор на Казанлък загуби 2 точки при равенство 1:1 с дебютанта „Атлетик“ гр. Куклен, който гостува на „Севтополис“ за мача от 30-ти кръг на първенството.

Още в първата минута, след начална атака, гостите изненадващо поведоха с 0:1. Последваха атаки и на „Розова долина“, като футболистите на два пъти нацелваха гредата и само малшанс не им позволи да изравнят още в първото полувреме. Изравнителният гол на Григор Георгиев падна в 63-та минута и до края на полувремето двубоят не предложи кой знае колко футболни емоции на подгизналия терен.

Многото кадрови проблеми в отбора на Казанлък даде отражение върху играта на казанлъчани. Старши треньорът Александър Георгиев трябваше да направи труден избор за стартовия състав, от който липсваха титулярите Александър Петрунов, Диян Димов, Петко Георгиев, Емил Рачев, Владислав Калайджиев и Димитър Вакавлиев. След почти равностоен двубой двата тима се прибраха по съблекалните, поделяйки си по точка.

„Розите“ остават четвърти в Трета лига, Югоизточна група, на 6 точки след ОФК „Карнобат“.

В следващия си мач, на 10 май, „розите“ гостуват на ФК „Свиленград-1921“.