„Три заслужени точки и победа за Президента!“

Инфарктна, но заслужена победа за казанлъшкия „Розова долина“ над  „Борислав-2009“ Първомай с 2:1 с гол в 92-та минута, хвърли в екстаз феновете на „Севтополис“. Близо 150 души изгледаха равностоен на моменти двубой със силна игра на домакините в края на двете полувремена. Именно тогава бе развръзката за момчетата на Данаил Христов, които търсиха победата на всяка цена и я посветиха на Председателя на УС – Георги Мермеклиев.

След близо 20 минути игра опитният Георги Какалов от корнер отдясно вкара за 0:1, след явно надмощие на „розите“ и пропуски на Михаел Лалев и Ивелин Илиев „пред гола“.  В края на първото полувреме, близо 4 минути преди почивката, бранителят и офанзивен Димитър Вакавлиев отляво „проби“, технично подаде на капитана Апостолов, който с глава я насочи към дефанзивния Диян Димов. Последният игра на ниво и бе сред най-добрите на градския стадион и вкара отблизо за 1:1 . Последваха силни минути за домакините, които редуваха атаки, а гостите разчитаха на контраатаки, в които младият ни „страж“ Петър Маринов надделяваше или Димов, Христов и Вакавлиев не позволяваха на опитните футболисти на „Борислав-2009“ да отбележат.

Енергичният Николай Стоичков повече от 10 минути преди финалните 90-ет поде атака отдясно, бе съборен в наказателното поле, а главният арбитър Димо Димов от Сливен остана безмълвен. Въпреки здравословните проблеми в продълженията на мача (4 минути), в свой стил от над 25 метра нисичкият и техничен Ахмед Фаиков-Акси с топовен шут с левия крак донесе трите точки за „розите“ за крайното 2:1 в 92-та минута! В последните секунди от мача Ивелин Илиев след атака отдясно намери тарана Михаел Лалев, който отбеляза попадение, отменено от странични съдия, заради засада.

В мача по различни причини не играха Александър Петрунов, Петко Георгиев, Владислав Калайджиев, Камен Петков, въпреки това казанлъчани  играха с концентрация и хъс за победа срещу корав противник.

„Тимът, който търсеше победата и я желаеше бе нашият…Посвещаваме я на Георги Мермеклиев, преди утрешния празник и негов имен ден!“, допълниха от щаба на казанлъшкия представителен тим.

„Розите“ играха така в 29-ия си мач при „аматьорите“: Петър Маринов, Милен Христов, Димитър Вакавлиев, Диян Димов, Николай Стоичков (Асен Асенов), Николай Георгиев (Христо Паричков), Ахмед Фаиков, Атанас Апостолов – капитан, Михаел Лалев, Пламен Колев (Кристиан Петров), Ивелин Илиев.

Предстои „междинен“ 30 кръг на Югоизток-Трета лига, в който на 9 май (сряда) гостуваме на „Асеновец 2005“ в Асеновград. Рекордното 7-мо място (на три точки от „ТОП 3“) ни отреди съботната победа от 18 отбора, след 44 спечелени точки (13 победи, 5 ремита и 11 загуби, и положителен актив от 50:39 попадения).