„Казанлък Волей“ напусна състезанието за Купа България

Отборът на Казанлък приключи участието си в турниpа за Купа България след загуба с 3:1 (26:24, 15:25, 25:22 и 25:19) от „Славия“. Софиянки се класираха на полуфинал в среща от група А.

„Казанлък Волей“ игра равностойно в първата част, повеждайки в резултата. „Белите“ обаче задействаха атаката си и бързо стопиха преднината, като до края двата тима бяха в ситуация на постоянно догонване. Във втората част играта бе равностойна до първото техническо прекъсване, „розите“ обаче дръпнаха с огромна преднина и изравниха геймовете.

„Славия“, с нови попълнения за мачовете от турниpа, доминира през третата част, а в четвъртата поведе още в началото. Напрежението ескалира и когато Веси Григорова получи жълт картон за оспорване на съдийско решение. Преднината на славистките се запази до края. „Белите“ ще срещнат на полуфинала „Левски“, а „Казанлък Волей“ се завръща у дома след тридневно участие в състезанието, в което записа загуба от „Марица“ и „Славия“. За тези два отбора, както и за ЦСКА и „Левски“, състезанието продължава до петък, когато ще бъде излъчен носителят на националния трофей.