Първомайско състезание по колоездене за казанлъшките деца

Спортен празник за децата на Казанлък организира Колоездачен клуб „Лястовица“. За първи път след десетилетия градският Колодрум отново „влезе в употреба“, а над 30  ученици премериха сили в различните възрастови групи. Първомайското състезание на  клуб „Лястовица“ бе щедро подкрепено от колоездачната казанлъшка фамилия Петрови, Антон Матеев, както и от много спонсори, които зарадваха призьорите с предметни и парични награди на стойност близо 1000 лева. Победител сред състезателите – юноши-старша възраст, които изминаха 7 пъти 700 метровото трасе, стана Стелиан Стойчев, следван от Денис Ахмед и Петър Рачев. Класирането при младша възраст, които въртяха пет обиколки на Колодрума, оглави Георги Атанасов. Втори остана Петър Антонов, а трети финишира Кевин Хаджиев. В старта при момчетата поведе Преслав Кожухаров, следван от Даниел Димитров и Киан Ахмед. Мила Брадшоу и Виктория Диманова- единствените участнички при момичетата, с по 2 обиколки, също получиха награди за представянето си. Освен състезатели на „Лястовица“, и участници на Колоездачното сдружение „Розова долина“ застанаха на старта, както и деца-любители.

Спортното събитие е изцяло местна инициатива, тъй като де факто федерация по колоездене няма. В условията на пълната абдикация на държавата от този спорт, ентусиасти и бивши професионални състезатели продължават да поддържат духа на този традиционен български спорт, с богата и славна история по нашите географски ширини. Поне още три есенни старта с финална награда велосипед обявиха, че ще организират от „Лястовица“ за 2019 година, през която България чества 130 години на колоезденето у нас.