Играхме равностойно на „Марица“

„Казанлък Волей“ загуби от „Марица“ (Пловдив) с 3:0 (25:15, 25:23, 25:18 ) първия си мач от предварителна група А на турнира за Купа България, който стартира по-рано днес в софийската зала „Христо Ботев“.

За отбора на Казанлък играха двете националки Славина Колева и Веселина Григорова, които бяха част от състава в предишни сезони.

Пловдивчанки, които спечелиха преди дни титлата в първенството, имаха своето надмощие, но само в първата част. Във втория гейм „Казанлък Волей“ поведе с 6:1, а след това продължи да доминира до равенството 23:23.

В третата част волейболистките на Казанлък продължиха да играят равностойно на шампионките от „Марица“до 15:15. Последвали грешки в състава ни позволиха на „Марица“ да натрупа точки и стигне до победата.

За Казанлък най-резултатна бе Веселина Григорова с 12 точки, а Славина Колева добави още 11.

В следващия си мач на 3 май,от 16:30 часа, „Казанлък Волей“ ще играе срещу „Славия“ в трети кръг, а срещата отново ще бъде излъчена в ефира на БНТ HD.