Казанлъшките каратеки ще се борят за медалите на Купа „Ронин“

На 26 април /събота/ от 10.00 часа в Спортна зала „Бойчо Брънзов“ ще стартират схватките в шестия Национален турнир по карате „Ронин“. Състезанието се организира от Община Бургас и Карате клуб „Ронин“. Участие в него ще вземат над 150 каратеки от 15 клуба. Ще има представители във всички възрастови категории – деца 6-7 години, мъже и жени. Казанлъшките клубове „Севт І” и „Шори Доджо” също ще изпратят свои представители на състезанието, което е първата изява за каратеките след провелото се в края на март Национално първенство по шотокан карате до. В него отборът на карате клуб „Шори Доджо”-  Казанлък, с треньор Илиян Дянков, спечели общо 9 медала в индивидуалната и едно отличие в отборната надпревара.При децата до 13 години Мирослав Бончев стана национален шампион в дисциплината „ката“. Бронзов медал при децата до 13 години спечели Иван Драголов в дисциплината „кумите“ до 50 килограма . При момчетата до 11 годишна възраст в дисциплината „ката“, Симеон Петков зае второто място. В дисциплината „ката”, многократната ни медалистка на европейски и световни първенства по карате – Светла Димитрова се завърна триумфално на татамито, след като спечели титлата при жените на „ката“. В същата дисциплина и възраст Ралица Върбанова стана вицешампион. В дисциплината асай рю ката Светла Димитрова грабна сребърното отличие, а Ралица Върбанова – бронза. При мъжете Боян Петров зае второто място в дисциплината „асай рю ката“, а треньорът Илиян Дянков стана вицешампион на „ката“. Отборът на клуба печели среброто в дисциплината „ката отборно микс“. Успешно представяне на Националното първенство по карате до записаха състезателите на клуб „Севт I“, с треньор Драгомил Иванов. Те завоюваха общо 5 бронзови медала, на провелото се в София първенство. В отборната „ката“ при децата до 10 години казанлъшкият клуб в състав Гавраил Иванов, Даниел Растев и Димитър Стойков спечелиха третото място. Индивидуално при момчетата до 10 години Гавраил Иванов спечели трети места на „ката“ и „кумите“. При децата до 9 години на „ката“ с бронз е Даниел Растев.