Краси Русев от Казанлък с куп медали от учениците си!

В Чикаго се проведе щатското първенство по таекуондо за момчета и момичета от всички възрастови групи. Над 800 участника от повече от 100 клуба премериха сили на татамито в „McCormick Place“. Всичките единадесет участници от клуба на майстор Красимир Русев от Казанлък- „REVOLUTION“ спечелиха медали, като по този начин се класираха на националното първенство на САЩ. Таекуондистите спечелиха общо шест златни, три сребърни и два бронзови медала. При момичетата във възрастовата граница при 10-11 годишните в категория до 40 килограма Светлозара Увакова извоюва златен медал. „Зара“ спечели по безапелационен начин това отличие за трети път през последните четири години, побеждавайки опонентката си на полуфинала с резултат 19:1, а на финала с 5:1 точки. Другият български участник при момчетата Георги Станков спечели златен медал в категория до 49 килограма при 12-14 годишните.

„Състезанието беше второ за годината за нашия отбор и показа, че сме на правилен път. Предсезонната подготовка на всички наши състезатели е била на ниво. Предстоят няколко турнира през следващите три месеца, за да се обиграят децата и да се подготвим по най-добрия начин за националното първенство през месец юли в Сан Хосе, Калифорния.“, сподели щастливият треньор казанлъшкият майстор в бойните спортове Краси Русев.Таекуондистът Лео Ким от школата по таекуондо „REVOLUTION“ в Чикаго на българския треньор Красимир Русев спечели бронз от националното първенство на САЩ за 2014-та година. Състезанието се проведе в Лас Вегас, Калифорния и продължи близо две седмици с над пет хиляди участници. След успеха на своя възпитаник Краси Русев и съпругата му присъстваха на спектакъла Майкъл Джексън Лан. Поредните медали казанлъшкият треньор и шесткратен български шампион извоюва с тима си в рамките на престижния турнир „Инди Къп’2014“ в Lawrence North High School -Индианаполис.Над 300 участника на татамито от Иллинойс, Кентъки, Мичигън, Миннесота, Миссури, Охайо, Уисконсин и домакините си разпределиха отличията и призовете от проявата.14 таекуондо състезатели спечелиха 15 медала, все ученици на казанлъчанина- 9 златни и по 3 сребърни и бронзови.“Много съм шастлив за вашия успех, благодаря на всички!“,написа Краси в социалните мрежи. Според в-к“България“/ на българската общност в САЩ/, Русев е един от най-популярните българи в Америка и шампион на Иллинойс със сертификат за световен майстор по таекуондо от Виена. Последната бе връчена на Краси от Kukkiwon World Taekwondo Academy HQ в Австрия. След повече от 25 лета в бойните спортове, Краси Русев има последователи от цял свят с отличия в „Страната на мечтите и неограничените възможности“.