Веломаратон в „Аязмото“ събра планински бегачи и колоездачи за поредна година

Старозагорският велоклуб „Зарата“ проведе традиционния си Великденски маратон на 22 април (неделя) с обновен регламент тази година. Освен състезанието за аматьори и професионалисти колоездачи, в маратона присъства и нова дисциплина – планинско бягане. Проявата е включена в спортния календар на Община Стара Загора и се провежда с подкрепата на Туристическо дружество „Сърнена гора“.

В парк „Аязмото“ стартираха и двама от редовните участници в състезания по маунтинбайк – колоездачите Жеко Стойчев („Дарк Райдърс) и Таньо Танев от казанлъшкия „Лястовица“. Стойчев, който седмица по-рано кара и в ХСО Драгалевци и стана пети при мъже мастърс, и тук завърши с четвърто място в групата на 40-годишните състезатели. Танев пък е с четвърто място при 45-годишните. Макар да гони 70-те, казанлъшкият ветеран не отстъпва на по-младите участници и въпреки тежкия терен, успя да финишира сред първите петима в своята група. В групата на участниците до 40 години казанлъчанинът Борис Кешеров, в състава на несебърци, е с бронзов медал.