„Верея волей“ на Методи Маринов спечели първия си плейофен мач за „Висшата лига“

„Верея волей“ /Стара Загора/, изграден от казанлъчани, спечели срещу  „Раковски“ 1964“ Севлиево с 3:1 гейма в първи мач от плейофите между двата тима за попадане в по-горната „Висша лига“. Играе се до две победи от три мача, като втората среща в Севлиево ще се проведе на 13-ти април от 18:00 часа. Двубоят в общинска зала „Иван Вазов“ започна равностойно и точка за точка. В края на гейма гостите успяха да вземат преднина и спечелиха след 25:20. Във втория гейм „Верея волей“ подобри играта си и изравни геймовете след 25:20. В третия гейм възпитаниците на треньора Методи Маринов бяха убедителни и спечелиха с 25:17. В четвъртия гейм старозагорци нямаха проблеми и след 25:19 затвориха мача при 3:1.

В плейофа се играе до две победи от три срещи. Вторият мач е в Севлиево на 13-ти април сряда в зала „Дан Колов“. Ако се стигне до трети решаващ мач, то той ще се играе в Стара Загора на 16-ти април от 18:00 часа в зала „Иван Вазов“. Ако „Верея волей“ отстрани своя съперник, ще се класира за финалния турнир с участието на три отбора, които ще играят всеки срещу всеки. Победителят от турнира се класира директно за „Висшата лига“. Вторият ще срещне „Изгрев“ Ябланица за разпределяне на още една квота за Висшата лига.