Цветан Стоянов вече е двукратен шампион на страната

На провелите се държавни първенства по шахмат от 29 март до 7 април казанлъшкият шахматист Цветан Стоянов стана двукратен шампион на България по класически шахмат и блиц, както и вицешампион по ускорен шах за 2019 в групата младежи до 16 г.
Към богатата си колекция от награди казанлъшкият тинейджър добави нова купа, два златни и сребърен медал от завършилите днес Държавни индивидуални първенства за U16. След 7 кръга в надпреварата на блиц, Цветан оглави класирането с 6,5 точки и остави 17 съперника след себе си в своята възрастова група.

Дни по-рано, Цветан Стоянов грабна титлата по класически шахмат за 2019 -та.
Шампионската титла осигурява на казанлъчанина квота за участие (по избор и в зависимост от финансирането) на Световно първенство по шахмат за младежи в Индия или на Европейско в Братислава.

С успехите си в родните и чуждестранни турнири младият фидемайстор покачи международния си рейтинг до 2416 за месец април. Постиженията му от началото на годината му определиха първото място в страната сред младежите и девойките до 16 г.