Цветан Стоянов в ТОП 3 на националния тим от Европейското

От българските състезатели, състезаващи се под флага на Европейския шахматен съюз, заради все още отказваното на родната федерация членство, с най-предно класиране на приключилото в Скопие първенство на Европа е Петър Арнаудов, който с 6,5 точки завърши на 89-о място. Тинейджърите Цветан Стоянов и Момчил Петков събраха по 5,5 точки и с тях финишираха на 185-о и 208-мо място. Останалите българи в турнира са извън първите 210, показва статистиката.

В Европейското първенство по шах за мъже участваха 361 шахматисти, от 42 нации, като 307 бяха със звания в древната игра. Изиграни бяха 11 кръга.

Казанлъшкият талант е в „ТОП 3“ в националният тим след 3 победи, 5 ремита и 3 загуби. Цветан стартира 233 -и, а завърши 185-и в Европа!

14-годишният ученик на ППМГ влезе в битка с най-добрите мъже в Европа, направи запомнящо се участие и получи великолепен шанс за трупане на ценен опит.