Четири отбора от Казанлък продължават на зони в ученическите игри

ОУ „Н. Вапцаров“ (момичета 5-7 клас), Профилираната Хуманитарна гимназия „Св. Св. Кирил и Методий“(девойки 11-12 клас) и ППМГ „Н. Обрешков (юноши 11-12 клас) спечелиха областния кръг на ученическите игри по волейбол и продължават участието си в зоналните първенства. За средношколците състезанието е на 19 април в Стара Загора, а „вапцаровци“ ще водят своите мачове за място на финала в Кърджали. Още един състав на казанлъшко училище се класира на зона през изминалата седмица. Възпитаничките на ППМГ 8-10 клас са победители в областните ученически игри по тенис на маса и продължават към финалите.

От 20 март стартират областните състезания по шах, следват футболните двубои (от 27 до 29 март) и по баскетбол – на 26-28 март. На 20 април ще се проведат областните ученически игри по лека атлетика, като за град Казанлък училищните съревнования предстоят след пролетната ваканция.

На снимката: съставът на ОУ „Никола Вапцаров“, първенец на област Стара Загора в ученическите игри по волейбол