Водим над „Славия“ с 1:0 победи в плейофите

Със спокойна игра и почти без интрига в мача „Казанлък Волей“ победи „Славия“ в първия 1/4 финален плейоф с 3:0 (25:12, 25:23, 25:19).

Единственото напрежение за домакините от зала „Багира“ се породи във втората част, когато гостенките поведоха със солидна разлика 18:11. Последва обрат и след като момичетата на Казанлък поеха контрол над играта, оставиха съперничките си на 23 точки.

В състава срещу „Белите“ старши треньорът Страхил Балов заложи на Елица Баракова-капитан, Диана Казакова, Янита Борисова, Радостина Маринова,  Йоана Николова, Василена Папанова, Пламена Кораменова, Елизабет Георгиева, Дариа Георгиева, Петя Лъвчиева, Мариела Салиева.

„След последния решителен двубой от редовния сезон отново срещу „Славия“ играхме вече по-спокойни и освободени“, коментира мача Страхил Балов. „Всичко ни вървеше – начален удар, блокада, защита. Бяхме далеч по-разкрепостени. Преди мача казах на момичетата да изпитват и намират удоволствие от играта“, отбеляза наставникът на казанлъчанки.

На четвъртфиналите в Държавния шампионат се играе до две победи от общо три срещи. Утре отборите ще се срещнат отново за втория плейофен четвъртфинал от 14:00 ч.

Клубният сайт www.kazanlakvolley.com ще предава на живо и утре двубоя на казанлъшкия тим срещу гостуващия „Славия“. Прякото излъчване започва от 14:00 часа.