„Марица“ безпощадна и към „Казанлък“

„Казанлък Волей“ не успя да победи „Марица“ (Пловдив) в 12-тия си мач от първенството и записа пета загуба за сезона. В двубоя, игран в залата на Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“, „Марица“, без загубен мач до сега, се наложи над тима от зала „Багира“ с 3:0 (25:12, 25:17, 28:26). „Казанлък“ остава на четвърта позиция преди изиграването на следващите мачове от редовния сезон срещу ЦСКА и „Славия“.

Разчитайки на опита, домакините показаха висока доза самочувствие, а младите състезателки на Страхил Балов не успяха да противодействат на нападателките на „Марица“ и първата част завърши при 25:12.

Доста по-резултатна бе играта на казанлъчанки след това, като след асове на Йоана Николова, Янита Борисова и Диана Казакова успяха да стопят разликата в резултата и поведат при 12:16. Маричанки успяха да наваксат и обърнат резултата във втория гейм.

Преобразен в третата част, отборът на Казанлък повеждаше многократно и не отстъпваше по точки до последните минути, но след поредни атаки на Нася Димитрова отново „Марица“ излезе с гърди напред до инфарктни последни минути, които приключиха при 28:26.