В очакване на медалите губим преди купата и плейофите

Отборът на   “Левски Волей” (София) победи  “Казанлък Волей”   с 3:2  (18:25, 21:25, 26:24, 30:28, 17:15 ) в мач от последния  21-ви  кръг на женското първенство на Националната волейболна лига , игран в столичната зала „Сиконко”.С този успех   „сините” завършиха на второ място в класирането след редовния сезон, а казанлъшкият тим остана на трета позиция. Получи се един изключително емоционален мач, който бе наситен с много амплитуди в играта и обрати, като оправда напълно предварителните очаквания за истинска битка,продължила над  два часа!В първия гейм волейболистките на Казанлък стартираха със серия от пет поредни точки, като от 0: 2 поведоха с 5:2. За това своето влияние оказа и добрият сервис на Славина Колева, която въпреки, че се възстанови от контузия игра много силно. Набраната инерция продължи, като на второто техническо прекъсване гостенките водеха вече с 16:10. Левскарките,водени от младия казанлъшки специалист Радослав Бакърджиев, от своя страна допуснаха колебание, като не успяваха да отиграят за точка, а като цяло процентът успеваемост в атака бе нисък.  Волейболистките на Казанлък запазиха преднината си, като затвориха гейма и поведоха с 1:0.Втората част беляза по-голяма стабилност за столичанки, които на свой ред поведоха в началните минути с 6:4 и 7:5. След последвалото равенство при 7:7 играта продължи равностойно. В решителния момент при 19:19 обаче, левскарките не издържаха на напрежението, като допуснаха съперничките да отбележат 4 поредни точки  и да се откъснат с 23:19. Това бе достатъчно за новия тим в лигата от Казанлък да спечелят гейма и да победат с 2:0.Третата част бе истинска поредица от обрати, като и двата тима се бориха до край. Домакините показаха своите възможности, като поведоха с 4:1 и 6:3. Повтори се обаче развитието от първия гейм, като момичетата на Стоян Гунчев  отбелязаха шест поредни точки и на свой ред поведоха с 9:6 . „Сините”  не се предадоха и обърнаха развоя, като имаха четири точки преднина 18:14. Отново гостенките направиха обрат, като поведоха с 20:19, но в крайна сметка софиянки  този път показаха твърдост, като съумяха да устоят и да затворят гейма с 26:24.В четвъртата част отново имаше емоционални моменти и гонитба в резултата като волейболистките на Казанлък пропуснаха отлична възможност да затворят мача с 3:1. Те водеха с 24:22, но допуснаха изравняване 24:24, а в решителните минути отново  „Левски Волей” показа устойчивост като за втори път преклони съперничките с 30:28 и изравни резултата 2:2.Тайбрекът бе истинският апогей  на мача, като бе игра точка за точка до 7:7. По-добрият начален удар на домакините  им  даде предимство , те поведоха с 9:7. Гостите от зала „Багира-Арсенал”  обаче изравниха при 13:13. В крайна сметка отново сервиса си каза думата и тимът на  „Левски Волей”  „затвори гейма“ с ас и триумфира с крайната победа.След 21 мача и финал на редовния сезон за женската волейлига казанлъшкият тим е на престижната трета позиция с 47 точки.След спечелената точка в зала „Сиконко” в София сме на една точка от втория „Левски Волей” след   15 победи и 5 загуби в първата историческа  дебютна година за казанлъшкия тим.Преди финалите за националната купа и плейофната фаза,тимът от града ни е с позитивен геймов баланс  53:24 и 1802:1536 като точков положителен актив.