199-годишният отбор на СК „Орлово гнездо 1957“ е отново първи в скиориентирането

Седем медала, шест от които златни, спечелиха в Държавното първенство по ски-ориентиране ветераните от казанлъшкия клуб. Над 200 състезатели участваха в тазгодишната надпревара, домакин на която бе Община Велинград.

В  дисциплината спринт – къса дистанция от 1,8 км. победи Тончо Нейчев, при 65-годишните мъже. В групата мъже, 60 г., първи е Павел Михалев.

Нейчев спечели състезанието и на средна дистанция /2,3 км./, а в дългото бягане /5,3 км., 11 к.т./ е втори с време 1:07:34 ч..

Състезателите на „Орлово гнездо“ са първи, за 11 поредна година и в щафетното бягане. Съставът ни – Тончо Нейчев /I пост/, Павел Михалев /II пост/ и Христо Ангелов /III пост/ победи по 7,5 километровото трасе с 21 к.т. и застана на отборния връх,  изпреварвайки щафетите на „Кракра“ Перник, „Сърнена гора“ Стара Загора и „Добротица“ Добрич.

Държавното първенство на България завърши с награждаване на казанлъшките ветерани от професор Атанас Георгиев -Председател на Българската федерация по ориентиране.

Първенството по ски-ориентиране се проведе от 27 до 30 януари, на 8 километра западно от Юндола, по пътя за Белмекен, в просторните рилски гори и поляни, при слънчево и топло време, и 30-сантиметров сняг.