Италианското приключение на „Казанлък Волей“ продължава

Казанлъшките волейболистки, които вчера спечелиха държавната надпревара на регионално ниво, класирайки се директно на републиканските финали за девойките старша възраст, подготвят участие в силен международен турнир в Италия, който ще се проведе от 14 до 18 април. За втора година нашият клуб получава покана за престижната надпревара, която ще приеме отново курортното градче Порденоне, намиращо се между Удине и Тревизо, близо до Венеция. Очакват се отбори от почти цяла Европа. За нас тази покана е особена чест и ние приемаме да участваме, коментира за новините президентът на волейболния клуб Васил Аргиров.

Турнирът ще бъде генерален тест преди финалите от държавното първенство при девойките.

В миналогодишното издание на 34-тия „Мемориал Корнакия“ казанлъчанки завършиха на престижното 4-то място от общо 16 отбора от Европа и САЩ, включително и национални формации за девойки.