Децата на ОУ „Н. Вапцаров“ спечелиха две купи от училищно първенство

В Казанлък приключи общинското първенство по баскетбол за момичета и момчета. Първи станаха известни победителите в ученическите игри при момичетата 5-7 клас, като носител на купата от общинското първенство е отборът на ОУ „Никола Вапцаров“.
И при момчета силният тим на „Вапцаров“ще представя община Казанлък на областните игри догодина.
На трето място остана ОУ „Мати Болгария“, а втори са ПМГ „Никола Обрешков“.
В последния ден от изминалата седмицата в града на розите се изигра и финална среща от общинското първенство по футбол за /11 – 12 клас юноши/  между ПМГ „Никола Обрешков“ и ПГ по лека промишленост и туризъм – Казанлък.Тъй като за тази фаза на турнира се класираха три училища (ПМГ „Никола Обрешков“, ПГЛПТ – Казанлък  и СОУ „Екзарх Антим I“),  се наложи да се играе по системата всеки срещу всеки. Победител в състезанието стана ПГЛПТ – Казанлък. Младежите извоюваха първото място след убедителна победа над математиците с 9:1 и със по-добра голова разлика изместиха на второ място  СОУ „Екзарх Антим I“. Трети останаха учениците на ПМГ „Никола Обрешков“.