Загубихме мача достойно

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) записа пета победа в първенството на България, след като в мач от шести кръг се наложи с 3:0 (26:24, 25:23, 25:16) над „Казанлък“ пред около 600 зрители в залата на Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“.
Въпреки изразителния резултат, победата не дойде лесно за отбора на „Марица“, след като гостенките от Казанлък поведоха с 8:3 в първия гейм. Постепенно обаче домакините се мобилизираха и поведоха след 26:24. Във втората част Жълто-сините направиха преднина, но позволиха на съперника да ги настигне при 21:21. „Казанлък“ не успя да спечели и този гейм и за домакините бе по-лесно да приключат срещата и да запишат нови три точки в шампионата.
В следващия кръг ВК „Казанлък“ гостува на ЦСКА в София на 21 ноември, от 18:00 ч.
В класирането след междинния кръг воденият от Петър Дочев отбор е отново четвърти в класирането след 6-те си срещи от първенството с 8 точки.
„Марица“ оглавява подреждането с 14 точки, пред „Левски“, които са с мач по-малко и ЦСКА.