Васко Цветков от „Селт“ спечели бронзов медал от държавното първенство

Васил Цветков, с екипа на казанлъшкия „Селт“, спечели бронзов медал от държавното първенство vaskoпо спортно катерене за мъже и жени в София. На състезанието Васко остана 4-ти в „трудността“, а само малшансът го лиши от участие на финала в „скоростта“ и остана на 3-то място.

Съотборничката му Йоанна Недялкова направи дебют при жените. Тя беше една от най-малките участнички в състезанието. Едва на 11г.,  се опитва да е ioniна висотата на женското катерене. Казанлъшкото дете от малка върви по стъпките на по-голямата си сестра Спасина, която остава в историята на този спорт, като най-успешната ни състезателка по катерене, с 4-тo място на световно пъренство и неколкоратна шампионка и медалистка на европейските купи при девойките през 2005-2008-ма година. При представянето си в последният старт за годината Йоанка е 6-та  в „скоростта“ от 15 участнички и с 8-мо място в katereneдисциплината „трудност“.