Цветан Стоянов и Нургюл Салимова с най-добро представяне в отбора на България на европейското по шахмат за деца

Цветан Стоянов e четвърти в Европа след края на 24 – тите европейски индивидуални първенства за момчета и момичета, юноши и девойки до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години в Батуми, Грузия.
Казанлъшкият ученик, възпитаник на ОУ „Чудомир”, Цветан Стоянов направи най-успешното представяне за отбора на България,  заедно със съотборничката си Нургюл Салимова, която също е с четвърто място от първенството. Другата ни надежда за медал Габриела Антова остана седма.
Цветан Стоянов постигна победа в последния девети кръг на шампионата за
момчетата до 10 години срещу шахматиста от Азербайджан Югар Манафов и точков актив от 7 точки, който му определи чисто четвърто място в крайната турнирна таблица. Първо – трето място в групата се завоюва от състезателите с по 7,5 т.
Шампионската купа спечели Мамикон Харибиян от Армения.
Общата статистика на турнира е, че руските шахматисти са спечелили 11 медала (4 златни, 3 сребърни и бронзови). На второ място са децата от Азербайджан -5 медала, а на трето – Грузия с 4 медала. Следват Армения с 3 медала, с по два медала са Гърция и Турция, както и Украйна и Естония. С по 1 медал са
Израел, Италия, Белорус, Молдова, Полша.
Шампионатите бяха закрити с пищна официална церемония.