Приз за Цветан Стоянов от международен турнир

В Пловдив се проведе Първият мемориал „Юлиян Радулски“. Турнирът се проведе в памет на ГМ Юлиян Радулски – многократен шампион и победител в големи международни турнири. На официалното откриване присъства съпругата на ГМ Юлиян Радулски и дъщеря му. Общо 125 шахматисти от 4 държави сътвориха истински шахматен празник в 9 кръга по Швейцарска система. 9 бяха гросмайсторите, а международните майстори – 13/ общо 31 със звания и изиграха 536 партии/. Контролата за игра беше по 10 минути за състезател с добавени по 2 секунди на ход. Организатори на проявата бяха ШК „Локомотив – 2000“ Пловдив и новосформирания пловдивски шахматен клуб „ЧесБомб“, със съдействието на Българска федерация по шахмат. Организаторите бяха гарантирали награден фонд в основното класиране в размер на 3500 лв, за специални награди 1050 и предметни награди в размер на 1000 лв.

ГМ Момчил Николов спечели купата Шампион на Първи мемориал Юлиян Радулски със 7,5 т. Със същия точков актив е втория класирал се – ММ Ивайло Енчев. Трето – седмо място разделиха състезателите завършили с по 7 т. Това са по реда на класирането: ГМ Александър Делчев, ММ Спас Кожухаров, Кирил Бадев, ГМ Петър Генов и ММ Димитър Мархолев. Специалните награда в категория Рапид ФИДЕ рейтинг под 2000: Тодор Георгиев (5,5 т.), ФМ Цветан Стоянов от Казанлък /от 65-ти на старта се „изкачи“ на 38 място/, Светослав Станчев (по 5 т.). След Цветан останаха имена като ГМ Борис Чаталбашев,СвФМ Виктория Радева, Румяна Гочева и Гергана Пейчева.