Отново втори на Югоизток

ФК „Миньор“ (Раднево) надви ФК „Розова долина“/Казанлък/  с 2:1 в мач от деветия кръг на Югоизточната „В“ група. Мачът започна на стадион „Миньор“ негативно за малцината фенове на домакините, като във втората минута след изпълнение на фаул от Атанас Апостолов ,Диян Динев вкара гол, страничният съдия вдигна флагчето за засада и голът бе отменен. Силните минути за розите продължиха. Първо Иван Цанков пробва късмета си от 15-16 метра след изчистване от пряк свободен удар, а по-късно и Ангел Костов излезе на чиста позиция, вдясно от вратата, но изстрелът му профуча покрай вратата на домакините.

Неразбирателство в отбраната на „розите“ доведе до дузпа на Иван Цанков, последният „подсече“ атакуващ футболист на домакините, „чукнал“ хитро топката пред него. Янко Янчев от домакините преодоля спокойно вратаря Цветан Тодоров, пращайки топката в противоположния ъгъл, с което откри резултата в 38-ата минута. В края на полувремето Костов бе оставен непокрит в наказателното поле, но центрирането към него му дойде високо и ударът му с глава беше немощен и над вратата.

На почивката Ангел Костов бе заменен от нисичкото „острие“ Пламен Колев. Увлечени в атаки отдясно, за да изравнят резултата, футболистите на Александър Георгиев допуснаха аристократично второ попадение. В една от редките си контраатаки нападател на домакините стреля от 25 метра в горния ляв ъгъл на Тодоров неспасяемо и красиво за 2:0.

Влезлият на мястото на капитана Боян Стоянов – Стоичков опъна мрежата на домакините, оползотворявайки хубаво подаване отляво на Григор Георгиев и  оформи крайното 2:1. Въпреки загубата, „розите“ са отново втори от 18 тима при „аматьорите“с 21 точки/голов актив от 18 към 5 попадения/. Лидер остава курортен Несебър с 25 точки. В 10-ти кръг на 10 октомври приемаме „Гигант“/Съединение/.