Автор на криминални романи се среща с казанлъчани

Русенският писател Пламен Петков гостува в града на розите по покана на  Община Казанлък и Общинска библиотека „Искра“. Срещата с него е днес, от 17.30 ч., в Културно-информационния център на ул. „Искра“ 4, където той ще представи своите книги „Голямата работа“ и „Престъпни мисли“.

През 2017 г. Пламен Петков издава криминалната книга „Престъпни мисли“, съдържаща четири разказа и един роман. За нея литературният критик Крум Гергицов пише:

„Пламен Петков има усет за криминалния ход и го гради с познанията и усета на професионален следовател. Стилът му е на разказвач, който гради без излишно разточителство и обяснителни  отклонения. Затова върви динамично и настъпателно. Подобно на Агата Кристи и Реймънд Чандлър авторът е изградил своя Еркюл Поаро, своя Филип Марлоу. Това е бившият следовател Иван Галинов“.

Само година по-късно, през 2018 г., русенският писател издаде втора книга – „Голямата работа“. Авторът ни среща отново с Иван Галинов, но тук той е включил много по-разнородни по съдържание разкази. В повечето от тях разкрива съвременната българска действителност в цялата ѝ бруталност, корупция, липсата на правосъдие, немотията и несгодите на обикновения българин. Героите са живи персонажи, които човек може да съпостави с реални хора от заобикалящия го свят.

За пръв път виждаме Пламен Петков и като сатирик и ни напомня на майсторите в жанра. Сатирата му е остра и актуална по Ботевски, както и включените стихотворения. В тази книга авторът е многоцветен. На места ще ви разсмее, на други разплаче, а на трети остави без дъх.

Пламен Петков е роден в град Русе през 1978 г. Завършил е немска гимназия (Deutsche Schule) в Русе и след това Информатика в РУ „Ангел Кънчев“. Съчинява стихове от втори клас, а започва да ги записва в трети. Година по-късно получава и награда за първия акростих в живота си, който е публикуван в сборник с детски произведения. По това време посещава кръжок по поезия. В пети клас съчинява криминална поема с повече от двайсет куплета. На седемнайсетгодишна възраст прави първи опити и в прозата.

Последвайте PRESSTV вече и в Telegram