„Розите“ се поздравиха със заслужена победа над „Загорец“

„Розова долина“ Казанлък постигна заслужена, но много трудна и изпълнена с напрежение победа с 2:1 над „Загорец“, Нова Загора.

Независимо от честите и офанзивни действия по фланговете на домакините, в 18 минута при контраатака и грешка на защитата, гостите неочаквано поведоха с 0:1. В самия край на първата част изигралият отличен мач Иван Чергев с красива странична ножица изравни за 1:1. В 53-та мин. юношата Станислав Биртанов, след пробив отдясно на Николай Стоичков, вкара победното попадение за домакините. След близо 20 мин. Кристиян Петров от домакините пропусна да увеличи резултата, а малко по-късно, в 86-та мин. Александър Георгиев удари страничната врата. След три гола във втори домакински мач „розите“ взеха трите точки и бяха аплодирани бурно от публиката. Три червени картона и невиждани на ст. „Севтополис“ грозни сцени белязаха двубоя.

Гостите от Нова Загора  максимално изнервиха публиката и съдийската тройка и се държаха грубо и арогантно, независимо от показаното на терена.

Казанлъчани срещу „Загорец“ играха в състав: Александър Петрунов, Иван Николов /Биртанов/, Нейчев – играещ пом. треньор и капитан, Вакавлиев, НиколайЦонков, Николай Стоичков, Иван Чергев /Иван Колев/, Петров /Александър Ангелов/, Григор Георгиев, Калайджиев и Александър Георгиев – играещ треньор.

В 7-ми кръг на 20 септември „Розова долина“ гостува на „Асеновец – 2005“ в Асеновград.