Първа победа на „розите“ за сезона

ФК ”Розова долина”/Казанлък/  прекъсна серията си от 4 поредни загуби и спечели първи три точки в първенството след успех с 2:1 срещу ФК „Свиленград 1921”. На стадион „Севтополис” победата дойде много трудно, но напълно заслужено с голове в последните минути на срещата. През цялото време „ Розите”  бяха по-добрият отбор на терена и направиха куп пропуски пред вратата на гостите чрез Александър Ангелов, Иван Колев  и  Григор Георгиев, но в крайна сметка успяха да ентусиазират до краен предел най-верните си привърженици. Направиха го с невиждан обрат, сърцата игра и много себераздаване на тежкия и прогизнал терен след  няколко часа дъжд изсипал се над Казанлък. След час игра   „митничарите”  водени от опитните   „Таско” Попов и местния юноша Владко Ямуков поведоха  с 0:1 след силен и плътен удар. Играч на гостите напредна по лявото крило, центрира, топката бе свалена и Иван Ангелов с бомбен удар от 25 метра откри резултата. В  83-та минута Григор Георгиев отбеляза изравнителен гол след центриране отдясно на Николай Цонков след пас на Александър Георгиев. След изравняването казанлъшките футболисти продължиха да търсят победен гол и той падна в 89-та минута, реализиран от Николай Стоичков след перфектно подаване от Иван Чергев. В даденото от съдията Ахмед Ахмед 4-минутно допълнително време свиленградчани  опитаха  да променят  развоя, но не сътвориха  нищо интересно пред вратата на казанлъчани.

В срещата си в събота „Розова долина” игра всъстав: Александър Петрунов, Иван Николов, Нейчев-капитан и играещ помощник-треньор, Вакавлиев, Николай Цонков, Александър Георгиев-играещ треньор, Петров / Калайджиев/, Кьосев /Александър Ангелов/, Иван Колев / Николай Стоичков/, Григор Георгиев, Иван Чергев.

В следващия 6 кръг на Югоизточната „В” група  „Розова долина” приема състава на „Загорец”/Нова Загора/ на 13 септември от 17.00 часа. Казанлъчани вече са 12-ти с точките на 10-ия в таблицата при „аматьорите”.