Първа загуба за „розите“ след слабо гостуване

„Загорец“ (Нова Загора) записа трети пореден успех в Югоизточната „В“ група. Момчетата на играещия треньор Мирослав Миндев се наложиха с 2:0 над тима на казанлъшкия „Розова долина“ в среща от IV-ия кръг. През първата част двата отбора предложиха равностоен футбол без запомнящи се чисти положения за гол. Високите температури също се отразиха на поведението на футболистите на терена. Така двата отбора не успяха да си отбележат попадение през първата част и се прибраха на почивката при нулево равенство. Второто полувреме премина под превъзходството на домакините от „Загорец“ (Нова Загора). Денислав Атанасов откри резултата след хубава комбинация и пропуск в защитата на гостите. Десет минути по-късно Хюсеин Филипов се разписа за 2:0 след добавка , след пряк свободен удар за нарушение на Николай Цонков. В следващите минути гостите от Казанлък се опитаха да се върнат в срещата и опитаха по-сериозни атаки, но до гол не успяха да стигнат след удар в края на Григор Георгиев. Така срещата приключи с успех 2:0 в полза на тима от Нова Загора,който пропусна положения след успешните намеси на „стража“ Цветан Тодоров. Накрая, в иначе коректният мач, „прехвръкнаха“ искри след нарушения срещу и от Ангел Костов от състава на „розите“.

Казанлъчани са пети при „аматьорите“ с точките на 3-ия / 9 точки и 6:3 като позитивна разлика/ от 18 тима. На 5 септември от 17:00 часа приемаме последния „Левски“/Карлово/, който има едва 1 попадение до сега за отбора.