Сребро за Елица Баракова от Сърбия

Националният отбор на България по волейбол за девойки старша възраст (U20) спечели сребърните медали от Балканското първенство, което се проведе в сръбския град Суботица. Във финала момичетата, водени от треньорския тандем Иван Петков – казанлъчанина Радослав Бакърджиев, отстъпиха с 0:3 (23:25, 22:25, 28:30) на домакините от Сърбия.
В мача за третото място отборът на Турция спечели с 3:0 (25:15, 25:7, 25:18) срещу Молдова. В спора за петото място Босна и Херцеговина се наложи с 3:2 (25:21, 19:25, 13:25, 25:22, 15:13) над Румъния. Две талантливи девойки на казанлъшкия тим са в основата на вицешампионската титла. Младият и талантлив център на „розите“ Елица Баракова, беше повикана в националния отбор по волейбол на България за девойки старша възраст (до 20 години), който ще се готви усилено в Пловдив за предстоящото световно първенство в Пуерто Рико от 11 до 19 септември и след Балканското. 17-годишната националка от „Марица”  и първото ново попълнения на „Казанлък Волей”- Радостина Маринова – една от най-талантливите волейболистки в националния ни девически отбор и смятана от специалистите за най-добрата централната блокировачка в своята възраст в България, също допринесе за успеха. В тима бе и друг казанлъчанин-арбитърът международна категория Атанас Върбанов, част от щаба на „лъвиците“. След края на турнира две български състезателки получиха индивидуални награди. За най-полезен състезател (MVP) бе определена Гергана Димитрова, а за най-добър разпределител – Мирела Шахпазова.