Даниела и Дечко с по два медала, България с 11 отличия от шампионата на Европа

Казанлъшките спортисти Даниела Тодорова и Дечко Овчаров спечелиха по два медала от Европейското първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Суонси (Англия), организирано от Международния параолимпийски комитет.

Въпреки тежката операция на рамото, от която все още се възстановява, Даниела Тодорова завоюва сребърен медал на диск в клас F55 с лично постижение от 16.43 метра. Втора е в Европа и на копие в група F56 с резултат от 17.82 метра.

Даниела-Тодорова-348x202

Дечко Овчаров е бронзов медалист на копие в клас F42, с постижение от 43.44 метра.

Втори бронзов медал 34-годишният спортист спечели на диск в клас Ф42 с постижение от 38.22 метра.

103

Мустафа Юсеинов, възпитаник на брата на Даниела – Радостин Тодоров е с трети места, бронзови медали в хвърлянето на копие и диск в група F55.

България завърши шампионата с 11 отличия, от които 4 златни, 3 сребърни и 4 бронзови и зае 12-о място в крайното класиране по медали.