Казанлъшките волейболистки с бронзови отличия от балканиадата

Националният отбор на България по волейбол за девойки старша възраст, в чийто състав са и две от представителките на „Казанлък“ Йоанна Николова и Елица Баракова, завърши на трето място в крайното класиране на Балканиадата, която се проведе в сръбския град Суботица.
В последния кръг от турнира младите ни волейболистки загубиха от Сърбия с 0:3 (22:25, 14:25, 26:28).
По време на първенството българките записаха четири победи и две загуби – от Турция и домакините, като това и отреди бронзовите отличия в класирането. Шампион стана тимът на Сърбия, а със сребърните отличия се поздравиха представителките на Турция.
Балканиадата бе част от подготовката на волейболистките, водени от селекционера и ст. треньор на „Казанлък“ Петър Дочев за предстоящото Европейско първенство в Естония и Финландия, което започва на 16 август.
На финала на балканиадата момичетата, заедно с Дочев и изпълнителния директор на ВК „Казанлък“ Деко Григоров, позираха за специална фотосесия, в която гордо демонстрираха бронзовите отличия, които отборът ни спечели в оспорваната битка между седемте участници.