Г. Георгиев завърши втори в Обиколката на Шекерланд

Възпитаникът на казанлъшката колоездачна школа Георги Георгиев от „Брисаспор“ завърши втори в 8-та колоездачна обиколка на Шекерланд в Румъния. С най-предно класиране от българите в последния етап, е друг казанлъшки възпитаник Александър Алексиев, също представител на „Брисаспор“- осми, 20-ти в генералното класиране. Миналогодишният победител в Обиколката на Шекерланд Георги Георгиев финишира втори, след старозагореца Стефан Христов и свой съотборник, в 8-то издание на международната обиколка в Румъния. Двамата са бегачи на турския тим „Brisaspor“. Двайсет и деветгодишният старозагорец Стефан Христов затвърди дотогавашната си първа позиция в предпоследния, 3а. етап – индивидуално по часовник в град Харгита, като измина най-бързо разстоянието от 5.2 км – за 12:04 мин. Втори, на 2 секунди след него, финишира колоездачът на казанлъшката школа Георги Георгиев, а трети е венецуелецът Джани Аная /Tusnad/, на 19 сек. В последния, 3б етап, в същия ден /събота/: 111 км около град Миеркуря Чук, Христов и Георгиев завършиха с времето на победилия след групов спринт Аная и запазиха водещите си позиции за крайното подреждане. С най-предно класиране от българите в този етап е друг казанлъшки възпитаник Александър Алексиев, също представител на „Brisaspor“- осми, 20-ти в генералното класиране. В тридневния тур стартираха 120 колоездачи от над 20 нации, 19 отбора, а финишираха едва 54-ма След близо 400 км. тимът на Георгиев и Алексиев е трети в крайното подреждане, на 4 мин. след домакините от „Туснад“.