Казанлъчани най-добри в спортното ориентиране

В околностите на Македонският град Струмица, Македония се проведе Европейското първенство по ориентиране за младежи 16 и 18 години и откритото първенство на Македония „Струмица опън“, в което взеха участие всички Европейски държави както и САЩ , Канада и Нова Зеландия и др.

Сред българските ориентировачи бяха и трима представители на СК“Орлово гнездо,“ Казанлък. В нощния спринт по улиците на град Струмица Тончо Нейчев и Павел Михалев са съответно първи и втори. В крайното класиране след четири дневната надпревара Таньо Танев е втори , а Тончо Нейчев- трети.

На 12 и 13 юли СК „Компас“, Раднево организира традиционните си състезания по ориентиране за „Купата на кмета“ на с.Ягода и купа „Мини Марица Изток“.  Младите ориентировачи на Казанлък спечелиха първата си купа,  класирайки се на трето място след най-добрия клуб в България „Узана“, Габрово, и „Сърнена гора“, Стара загора.

В индивидуалната надпревара при 10 годишните Михаил Великов е първи , Павел Михалев-втори. При 12 годишните Николай Марков е ввтори, Сезай Курбан- 3-ти; Ганчо Костадинов- 4-ти; Георги Писков- 5-ти;Калин Георгиев-7-ми; при 16 годишните  Тодор Великов е 3-ти.

От 15 до 20  юли край Разлог се проведоха международните състезанията  за купа „Разлог“  и купа „България“, най-престижното състезание по ориентиране в България.

Отлично се представиха младите ориентировачи на Казанлък. Михаил Великов извоюва първото място в двудневната надпревара при 10 годишните. Тодор Великов е пети, а Марияна Димитрова трета в мастер групата.

В най-голямото състезание за годината-купа „България“,  казанлъшките ориентировачи отново имаха повод за радост.

Таньо Танев спечели първо място, а  Марияна Димитрова остана на пето място. Младите орлета от СК“Орлово гнездо“ се класираха, както следва: Михаил Великов- 13-ти ,Кристиан Танев- 15-ти при 10 годишните, Тодор Великов- 13ти.