Търновки грабнаха купата до 17-годишните във футбола

От 26 до 28 юни  на ст. „Севтополис“в Казанлък се проведоха финалите на държавното първенство за девойки до 17 г.  В надпреварата взеха участие 6-те отбора с най-добри резултати от всички 12 турнира, които бяха проведени през спортно-състезателната 2014/15 година по програмата за развитие на женския футбол. Съставите бяха разпределени в 2 групи по 3 тима, като всеки играеше срещу всеки.
За следващата фаза се класираха всички отбори. Завършилите на последно място в групите играха двубой за определяне на 5-6 място в крайното класиране, тези на втора позиция си оспорваха 3-4 място, а победителите в групите се класираха за финала.
В мача за титлата един срещу друг се изправиха тимовете на „ЛП Суперспорт“ (София) и „Болярки“ (В. Търново). Двубоят бе много интересен и оспорван, като в крайна сметка отборът на „Болярки“ спечели с 1:0 и грабна Купата.