Цветан Стоянов зае място сред най-добрите петима на международен фестивал за младежи

ФМ Цветан Стоянов от Казанлък е в Топ 5 на младежите, участвали в ІV-ти Международен шахматен фестивал „Албена Ресорт 2015”от 17 до 25 юни в курорта „Албена“.
В  Турнир“Младежи“ Цветан е само на половин точка от втория. С петото си място, младият шахматист прави „скок“ от 20 места в рейтинга на турнира. Стоянов записа 6,5 точки от 71 състезатели, представящи 13 държави. Общо 12 от съперниците му са със звания.  Изиграни са 305 партии, показва статистиката на „Българско шахматно лято 2015“.
Без загуба /с 4 победи и 5 ремита/ е шахматният ни талант, спечелил си  нови над 150 точки в международния рейтинг. Цветан е трети от 41 българчета на шахматните дъски, срещу младежи и девойки от три континента.
Реми с казанлъшкото момче във финалния кръг изпрати ФМ Назар Устианович /Украйна/ на лидерското първо място край Варна.