„Розите“ завършиха сезона четвърти

ФК „Розова долина“в един ден спечели 6 точки /след служебна победа с 3:0 срещу ФК“Стара Загора“/ и  завърши сезона 2014/2015 години с победа  при „аматьорите“ с 2:0 срещу „Евроколеж“/Пловдив/.  На стадион „Севтополис“ казанлъчани надделяха в спокоен и приятен за гледане мач и завършиха  4-ти / от 16 тима/, което е най-доброто класиране  във „В“ Югоизточна група през последните 2 десетилетия. Крайната статистика сочи 15 победи, 6 ремита и 9 загуби, и спечелени 51 точки/ с положителен голов актив от 47 към 30 гола/.

„Розите“ стартираха двубоя пред над 150 души с атака „от съблекалнята“, като още в 1-та минута Кристиан Петров прати топката в мрежата на Евроколеж, но попадението бе отменено заради засада. В 10-та минута при меле и поредица рикошети в наказателното поле след няколко последователни удара  Петров, Стоичков и Чергев не успяха да открият резултата. В 34-та гостите- студентския шампион „Евроколеж“, пратиха топката в напречната греда.

Още с началото на второто полувреме в 48-та минута нисичкият Стоичков с глава насочи топката към мрежата на гостите след като надскочи защитата, „коженото кълбо“ бе избито от вратаря, но бе преминала голлинията и страничният рефер посочи центъра за реализирано попадение.

Последваха нови пропуски във финалните минути на сезона, след удари на Иван Чергев, Атанас Апостолов и Пламен Колев. В 67-та минута след корнер изпълнен технично от Пламен Колев, капитанът Боян Нейчев с глава довкара второто попадение след заучено положение.

В последния за футболния сезон двубой на казанлъшкия стадион „Розите“ играха преди лагер-сбора в средата на юли в състав:  Тодоров, Вакавлиев, Николай Цонков, Христов,Нейчев-капитан, Иван Цанков /Пламен Колев/, Апостолов/ Биртанов/, Петров /Петко Георгиев/, Николай Стоичков, Иван Чергев, Калайджиев.