„Розите“ губят с 2:0 от „Гигант“, вече са шести

ОФК „Гигант“ (Съединение) записа успех с 2:0 над тима на „Розова долина“ (Казанлък) в интересен двубой от предпоследния XXXIII кръг на Югоизточната „В“ група. Срещата бе белязана от два червени картона и много нерви, особено през второто полувреме.

Двубоят /последно гостуване за „розите“ за сезона/ започна равностойно и в началните минути  събитията се развиваха предимно в центъра на терена. В 25-ата минута при една от първите си сериозни ситуации домакините  успяха да открият резултата. Димитър Юруков получих хубав пас и реализира за 1:0. Последваха силни минути за домакините, които пропиляха няколко изгодни положения за гол до края на полувремето. Така двата отбора се прибраха на полувремето при резултата – 1:0.

Втората част предложи повече нерви на зрителите по трибуните. В 50-ата минута Свилен Щерев от състава на домакините получи червен картон и остави своите съотборници с човек по-малко. Въпреки това, в 65-ата минута домакините организираха бърза контраатака, при която Димитър Юруков изкочи сам срещу стража на “розите”, чукна топката преди него и бе съборен в наказателното поле, за което главният рефер Ахмед Ахмед посочи бялата точка. Кирил Георгиев се нае с изпълнението и стреля точно за 2:0. В 80-ата минута гостите също останаха с човек по-малко след червен картон на Тодор Динчев за удар без топка. До края ново попадение не падна и домакините записаха успех с 2:0.

Наставникът от Съединение Кръстин Шарков остана доволен от успеха:

“Розова долина са един от сериозните тимове и съм доволен от победата днес. Като игра, нашият отбор не представи това, което може, но имайки предвид наближаващия край на сезона, това е нормално. Доволни сме от свършеното до тук и следим отблизо ситуацията около бъдещият формат на Б група.”

В следващия последен  футболен XXXIV кръг по програма „Розова долина“ почива служебна победа след отказ на ФК „Стара Загора“/. Въпреки това, “розите” ще имат мач и ще срещнат тима на новия студентски шампион  „Евроколеж“ (Пловдив) в отложена среща от XXX кръг /на 30 май от 18:00 часа в Казанлък/. След този кръг и мач по-малко „розите“ са на 6-то място с актив от 45 точки/ фатални 13 победи, 6 ремита и 9 загуби с положителен баланс 42-30 попадения/ .