ГМ Петър Дренчев е втори в национален турнир на ускорен шах

ГМ Петър Дренчев от Казанлък стана втори в национален турнир, който се проведе на 23 май в Сливница. Организатори на 13-тия открит турнир по ускорен шахмат Сливница 2015 г. са ШК „Сливнишки герой“, Община Сливница и ШК „Ан Пасан“ София, със съдействието и на Българска федерация по шахмат.
44 шахматисти играха в 9 кръга по Швейцарска система, с контрола на игра по 10 минути на състезател за партията, с добавени по 10 секунди за всеки изигран ход. Трима състезатели завършиха с точков актив от 4,5 т. С най-добър втори турнирен показател победител стана Кирил Бадев. Втори е ГМ Петър Дренчев от Казанлък, а трети – Методи Стойнев. Цветко Тодоров е най-добре представил се участник над 60 години с резултат 6 т. и 6-то място в главното класиране.