Нашите лекоатлети с множество първи места в турнира на Габрово

Казанлъшките атлети с треньор Петя Пендарева отново окупираха първите места на национален турнир.
Надпреварата в памет на един от големите габровски треньори по лека атлетика Никола Вълчанов се проведе за осми път на стадион „Априлов“ с участието на състезатели от 27 клуба, от градовете София, Враца, Русе, Плевен, Горна Оряховица, Стара Загора, Нова Загора, Пловдив, Сливен, Казанлък, Варна, Добрич, Поморие, Ямбол, Велико Търново, Трявна, Разград, Шабла, Провадия и Габрово. От страна на БФЛА присъства спортният директор на централата Диян Драшков.
Републиканският шампион Мартин Белчев СКА „Пендарева“ отново финишира първи на 400 метра с резултат 52,7 сек., на старта с юноши младша възраст. Втори е в спринта на 100 метра с  11,4 сек.
В дисциплината 400 м. момичета под 14 год. Александра Хаджихристова стана трета, с 1,10,1 мин. Победител е габровката Ния Вичева от АК „Орловец-93“ с 1,06,0 мин. С второ и трето място в спринта на 100 метра при  момчета под 16 год. са казанлъшките атлети Симеон Вълев с 11,63 сек. и Христо Тенев – 11,6 сек.
Първо място на 200 м. юноши старша възраст отново за възпитаник на Пендарева – Георгий Боеков, фиширал с  23,3 сек. Съотборникът му Иван Йовчев е трети, с 24,2 сек.