16 отличия за „Шори Доджо“ от Купа „Ронин“

Каратеките на спортен клуб „Шори Доджо”- Казанлък, с треньор Илиян Дянков, отново се представиха отлично на  провелия се на 26 април в Бургас VII-ми национален Шотокан Карате – до турнир „Ронин“. В надпреварата за медалите уастваха близо 170 състезателя от цялата страна.
Карате клуб „Шори Доджо” бе представен от общо 19 състезателя в различни възрастови групи, като за първи път, освен основния състав от състезатели, взеха уастие и най-малките спортисти на клуба. Всички участваха активно в подготовката за предстоящото състезание и резултатите не закъсняха. В дисциплината „ката“ при момчетата в най-малката възрастова група (6-7 годишни) първо място и златен медал спечели най-малкият член на клуба – 5 годишният Самуил Гигов, а на второ място се класира Влади Азманов. В същата възрастова група на „кумите“ Георги Христов се класира втори, а третите места бяха заети от Влади Азманов и Самуил Гигов. При 8-9 годишните Енчо Стоянов взе бронза в дисциплината „кумите“. При 12-13 годишните Иван Драголов, този път се представи отлично, като завоюва  цели три сребърни медала в дисциплините „ката“, „асай рю ката“ и „кумите“ в категория до 50кг. Мирослав Бончев отново спечели златния медал на „Ката” при кадетите във възрастова група 14-15 години до 3-то кю. Златен медал в дисциплината „ката“ на същата възрастова група, но категория до 7-мо кю спечели състезателят на Спортен клуб „Шори доджо“ – Данаил Караиванов, който след две победи в дисциплината „кумите“ взе втори медал-бронз.

Петима състезатели на клуба взеха участие в състезанието, при мъжете и жените. В дисциплината „ката” Светла Димитрова очаквано и напълно заслужено спечели златният медал при жените. В дисциплината „Ката“ при мъжете треньорът Илиян Дянков се класира на първо място. Боян Петров спечели среброто при мъжете в същата дисциплина, а на „асай рю ката“ отново се завърна на призовото първо място.
Добре се представиха и останалите състезатели на клуба  – Красимир Костов,  Даниел Тонев, Цветомир Драгнев, Георги Дрянков, Теодор Марков, Виктория Влахова и Иван Стоянов, които останаха извън призовите места.
Крайният резултат от провелото се състезание е 16 отличия – 6 златни, 6 сребърни и 4 бронзови медала, което поставя отбора на клуба на трето място в груповото класиране. На 30 и 31 май е следващото състезание на каратеките – Национална Купа Габрово.