Часове преди Великден с изразителна победа

Казанлъшкият представителен футболен „Розова долина“ продължи с добрата си серия и надигра безапелационно ОФК „Левски“ (Карлово) в местното дерби. Свидетели на добрия за стандартите на последните години регионален сблъсък станаха около  100 души на „Севтополис“.
Мачът започна с проливен дъжд и вятър,без предварително разузнаване и още с началния съдийски сигнал домакините бяха активният и енергичен тим с желания за победа. Още в 3-ата минута бе и първата им възможност за откриване на резултата, но плътният удар на играещия старши треньор Александър Георгиев профуча опасно покрай сглобката на вратата на гостите. Последваха пропуски на капитана и играещ треньор Боян Нейчев /последваха и още два негови пропуска/ , игралият перфектно Атанас Апостолов и отново Сашо Георгиев,които не успяха да преодолеят „стража“ на гостите. Така след 45 минути игра, в които действията се водиха почти изцяло в половината на гостите и топката бе владения на „розите“ над 85%, малко нелогично двата тима се оттеглиха на „суха“ почивка при резултат 0:0.
Вторите 45 минути започнаха по най-добрия начин за розите, след като в 47-ата минута при центриране от пряк свободен удар /за фаул срещу тарана Иван Чергев/ над всички се извиси Наско Апостолов и ударът му с глава донесе – 1:0 след пас на Теодор Кьосев! „Розите“ пък не отстъпиха в здравите единоборства /отличен двубой на дефанзивния ни фланг с Николай Цонков/, но атаките ни се провеждаха крайно нелогично за техничните ни футболисти с оглед на непрестанния дъжд и тежкия терен. Имаше много движение и желание за игра, доста хъс и технични и изненадващи пасове.Все пак около 87-ата минута предимството на домакините бе материализирано след поредната солова акция на Григор Георгиев по лявото крило – точен бе таранът Иван Чергев, който бе оставен непокрит  пред голлинията на карловци – 2:0!
В междинния 27-ми кръг в сряда гостуваме на друг съсед в класирането – състава от Димитровград.

„Розите“ остават на 12-то място/от 17 тима/ с 24 точки, след 7 победи, 3 ремита и 14 загуби. Казанлъчани играха така на „Разпети петък“: Александър Петрунов, Христо Терзиев, Нейчев-капитан, Николай Цонков,Чекаров, Александър Георгиев,Кьосев, Апостолов /Тонислав Терзиев/, Григор Георгиев, Николай Стоичков /ХристоПаричков/,Чергев.

На 26 април от 17 часа премаме в Казанлък -„Верея“/Стара Загора/.