Златни медали за казанлъчани от Шампионата в Пловдив

Националният шампионат по хвърляния – “Зимно първенство” излъчи първите си медалисти. Казанлъшкият атлет Валентин Цветков (ЛК „Цветанка Христова“) спечели титлата на копие за юноши младша възраст с 53.12 метра от 26 атлети, представители на над 20 клуба. В една от последните дисциплини днес съотборничката му Ямин Бошнак /на снимката/също спечели златото на копие при девойките младша възраст с  37 метра и 50 см. от 18 участнички.

Финалистката от европейски и световни първенства в хвърлянето на копие казанлъчанката Румяна Карапетрова („КЛАСА“-София) е със златния медал при жените, като победи няколко години по-младите си съпернички с 47.15 м. Карапетрова, която е преподавателка в катедра “Лека атлетика” при НСА “Васил Левски”, направи 3 опита от над 40 метра. Всеки от тези опити можеше да донесе титлата на Румяна. Втората Елена Узунова („КЛАСА“) взе среброто с 42.60 на 8 сантиметра пред другата казанлъчанка  рекордьорката  Станислава Василева („Берое“ – Стара Загора) – 42.52 м.

В състезанието участваше и бившата световна рекордьорка за девойки, другата местна „легенда“- Антоанета Селенска („Етър 2007“ – Велико Търново), която регистрира опит от 34.23 и зае 6-о място в крайното класиране от 9 състезателки.

Нaционалният шампионат по хвърляния – “Зимно първенство” се провежда в Пловдив до 1 март. След оформянето на окончателните стартови списъци стана ясно, че над 150 атлети от цялата страна атакуват националните титли.

Състезанието ще излъчи нови 18 шампиони на България в така наречените дълги хвърляния – диск, чук и копие при юноши и девойките (младша и старша възраст), както и при мъжете и жените.