Възпитаник на Петя Пендарева бяга с най-бързите на финал в Добрич

Георги Боеков влезе във финалната серия на 60 метра от НШ за юноши старша възраст в Добрич. Състезателят на СКА „Пендарева“ финишира с време 7,34 сек.

31 участника в сериите се бориха за място на финала при най-бързите българи в дисциплината. Победител е представителят на „Атлетик“ София Петър Пеев с 6,97 сек. Съотборникът на Боеков Иван Йовчев е 9-ти, а Росен Иванов е 28-ми.

В националните шампионати в зала лекоатлетите от Казанлък не успяха да вземат медал. Най-масово бе участието на спортистите ни в надпреварата за юноши и девойки младша възраст, където близо до успеха бе Ясмин Бошнак /ЛК „Цветанка Христова“/.

Ясмин остана на крачка от медалите – четвърта на гюле от 15 участнички, с постижение от 11,74 метра. Юношите на казанлъшкия клуб с треньор Светла Миткова също не стъпиха на почетната стълбичка. Златният медалист от 2014 г. Валентин Цветков, при много силна конкуренция от 21 участника на гюле, е с 9-то място, а Стефан Оджаков е 14-ти.

При спринтьорите Симеон Вълев от СКА „Пендарева“ остана 9-ти в бягането на 60 м. При момчетата под 16 години е с резултат 7,79 сек.

На 60 метра юноши с 16-то място е Стоян Бинев, който постигна време 7,72 сек. в надпреварата на 31 участника.16-то място и за републиканският шампион на клуб „Пендарева“ Мартин Белчев в бягането на 200 метра /24,74 сек./, а на 400 метра е 10-ти с 55,06 сек.от 35-ма.