Розите отново падат от „Марица“

„Розите“ паднаха с 0:3 от „Марица“ при гостуването им в Пловдив в 16-тия шампионатен кръг от Националната волейболна лига при жените.
Маричанки победиха с 25:19, 25:16, 25:22 в отделните геймовете, но момичетата на старши треньора Петър Дочев често контролираха резултата в началото на срещата. Постепенно, обаче домакините взеха инициативата и поведоха в първите две части.
В третия гейм, отново след поредица от грешки в посрещането на казанлъчанки, пловдивчанки стопиха изоставането си, успяха да изравнят резултата и така „розите“ изпуснаха почти спечеления гейм.

За „Казанлък“ най-много – 11 точки отбеляза завърналата се от Румъния Янита Николова (3 блокади, 32 % в нападение).

В петък, на 13 февруари, за „розите“ отново предстои двубой срещу столичен отбор. В 17-ти кръг гостуваме на ЦСКА от 17:30 ч. в зала „Васил Симов“.