ГМ Краси Русев завърши трети в Мемориал „Георги Трингов“

От 14.30 часа в Пловдив ще се проведе официалното закриване и награждаване на победителите от 38-мия шахматен турнир „Георги Трингов“. ГМ Красимир Русев от Казанлък е най-добре представилият се българин в него от общо 150 участника. След 9 кръга Русев с ЕЛО 2547 завърши с трето място и 7 точки. Победител е бразилският гросмайстор Александър Фиър с 8 точки.

Състезанието се проведе от 31 януари до 7 февруари с участието на шахматисти от 15 държави – България, Бразилия, Румъния, Сърбия,  Македония, Хърватия, Германия, Гърция, Турция, Ирландия, Италия, Норвегия, Полша, Русия и Словения. Гросмайсторите в турнира са 12, а международните майстори – 14. Стартовата турнирна таблица оглави бразилеца Александър Фиър, а казанлъшкият гросмайстор Русев бе втори в стартовия лист. В рамките на съревнованието той записа 5 победи и 4 равенства.