Цветан Стоянов спечели Купа „Траяна 2015“

ФМ Цветан Стоянов спечели Купа „Траяна“от международния детски шахматен турнир, който се проведе в Стара Загора.
Цветан оглави класирането в турнира група А при момчетата до 12 години. Призьорите в различните възрастови групи до 8, 10, 12 и 14 год. (момичета и момчета) получиха медали. В „А“ турнира двете български надежди Цветан Стоянов и Виктория Радева демонстрираха отлична шахматна форма. До предпоследния кръг Виктория Радева беше със 100% резултат. В последния тя игра със следващия я с половин точка по-малко Цветан Стоянов. Той спечели директния двубой, а с това и купа „Траяна 2015 г.“.Цветан Стоянов спечели и класирането до 12 години.
Организаторите разделиха турнира на две групи: група „А“ с подгрупи до 10, 12 и 14 години с общо 86 участници, от които 73 от България и 13 от Турция и група „В“ до 8 години – с 28 участници, от България и Турция. Турнирът се проведе в 7 кръга по Швейцарската система, с контрола на игра – по 60 минути на състезател с добавени секунди за всеки изигран ход.