Загуба в София и нов турнир за жените в декември

ЦСКА победи „Казанлък Волей“ с 3:0 (25:23, 25:18, 25:15) в среща от седми кръг на Националната волейболна лига при жените. Двубоят се игра в зала „Васил Симов“ в столицата.

Първата част бе най-оспорвана. Волейболистките от Казанлък имаха аванс от 19:15, но ЦСКА направи обрат и поведе. Спечеленият първи гейм донесе още по-голям импулс в играта на „червените“ и те контролираха събитията на полето в следващите две части. За Казанлък Селин Салим завърши с 13 точки и стана най-резултатната за отбора си в мача.

„Казанлък Волей“ допусна четвърта загуба и след три победи, със 7 точки, съставът от зала „Багира“ зае пето място в таблицата при жените, непосредствено след „Берое“, които имат 11 точки. „Марица“, „Левски“ и ЦСКА оформят призовата тройка до момента.

До края на годината казанлъчанки ще играят първият от трите допълнителни турнира в НВЛ, който ще се проведе от 12 до 14 декември. Допълнително ще бъде обявен домакинът на състезанието.