Малшанс и ранна загуба за Кристина Мечкова на световното за кадетки

Състезателката от Казанлък Кристина Мечкова срещна силен противник в първия кръг от участието си в световното първенство, което се провежда в столичната зала „Арена Армеец“. В категория 73 кг., възпитаничката на Христомир Бояджиев загуби днес от румънката Мария Росариу с 0:10 точки. Останалите 4 състезателки от българския тим днес също приключиха участието си в шампионата на старта.

Единствено Даниела Бръснарова при 65-килограмовите e с шансове да продължи в репешажите утре.

Сред първите призьори при кадетите няма българи. Нашите борци в свободния стил не успяха да стигнат до отличията. Последният ни представител Петър Михов, който имаше този шанс, загуби в репешажите (71 кг.). Класиците ще стартират в петък.

Напреварата започна на 29 юли и ще продължи до неделя, като на тепиха ще излязат над 650 борци от 53 държави, участници в първенството на планетата.

В щаба на треньорите от българския отбор е Христомир Бояджиев.