„Розите“ оскубаха „Соколите“ шест пъти!

„Розова долина“ извоюва най-изразителната си победа с 6:0 от старта на есенния полусезон при домакинствто си в 16-и кръг на стадион „Севтополис“ на ФК „Сокол“ Марково, подвизаващ се на 12-то място в третата девизия на Югоизток.
Като за последен домакински двубой от първия полусезон, казанлъшките футболисти направиха истински голов спектакъл за  публиката на градския стадион, подкрепяща футболния ни тим.
„Розите“ откриха резултата още в десетата минута, като офанзивният Венцислав Иванов вкара първия си гол в мача от пеналтерията. След близо 15 минути опитният Владислав Калайджиев от  точката за изпълнение на дузпа покачи за 2:0 с техничен „външен“ удар след асистенция . Превъзходството за „Розова долина“ бе категорично потвърдено в 35 мин., когато след центриране от ъглов удар на Николай Стоичков, отново Венци Иванов покачи за 3:0 с глава.

След малко повече от час игра, в 63 мин. играещият старши треньор Атанас Апостолов след атака от дясно подаде за хеттрика на Венцислав Иванов.
Петнадесет минути преди финала на срещата Пламен Колев, след техничен пряк свободен удар, отбеляза за 5:0 в горния десен ъгъл. Осем минути преди края резервата Владислав Вълчев подаде на влезлия във второто полувреме Михаел Лалев, който оформи крайното 6:0 за домакините от стадион „Севтополис“.
Въпреки наказаните Даниел Иванов и Ахмед Фаиков, и без контузения Милен Христов, „Розите“ имаха пълното превъзходство на терена и резултатът спокойно можеше набъбне до двуцифрено число, ако не бяха направените пропуски на Вълчев и Венци Иванов.

Преди гостуването на „Атлетик“ Куклен за последния мач за годината (1 декември), ФК „Розова долина“ вече е на осмо място, с положителен голов баланс 27:26, 21 точки, шест победи, три равенства и седем загуби в Трета лига.
Състав на ФК „Розова долина“: Петър Маринов, Кристиан Петров /Владислав Вълчев/, Петко Георгиев, Георги Димитров, Димитър Вакавлиев-капитан, Николай Георгиев, Пламен Колев, Николай Стоичков, Атанас Апостолов играещ старши треньор/Михаел Лалев/, Венцислав Иванов, Владислав Калайджиев /Александър Баев/.